ozonowanie

Ozonowanie

Nasza firma wykonuje usługi odkażania, sterylizacji, dezynsekcji, odgrzybiania i likwidacji bardzo uciążliwych zapachów z użyciem generatorów wytwarzających ozon.


Ozon jest gazem naturalnie występującym w przyrodzie, składającym się z trzech atomów tlenu.  Ma przyjemny, świeży zapach i lekko niebieski kolor. Ozon powstaje w atmosferze (jej warstwa ozonowa chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV-B), ale może być również wytwarzany przez generatory zwane ozonatorami.

Ze względu na swoje silne właściwości utleniające, ozon znalazł szeroki zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji oraz usuwania przykrych zapachów. Ten niezwykle silny dezynfektor, ma także dodatkową zaletę – nie powoduje powstawania odporności u mikroorganizmów.

Nasza firma wykonuje szeroki zakres usług z użyciem generatorów wytwarzających ozon:

  • Usuwanie alergenów (likwidacja roztoczy kurzu domowego i alergizujących pyłków roślinnych w mieszkaniu);
  • Odkażanie pomieszczeń (np. po grypie);
  • Sterylizacja i dezynsekcja;
  • Odgrzybianie;
  • Skuteczne usuwanie uciążliwych zapachów:
   • Dymu papierosowego i spalenizny (np. po pożarze)
   • zapachów odzwierzęcych oraz kału i moczu
   • zapachów stęchlizny
   • usuwanie zapachów po zgonie (cena od 250 zł).

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

captcha

Ozonowanie usuwa z pomieszczeń przykre zapachy, a dzięki swoim właściwościom odkażającym zmniejsza ryzyko zachorowań na niektóre choroby, w tym na grypę. Ma to szczególne znaczenie w miejscach z dużym skupiskiem ludzi (szkoły, biura itp.).

Ozonowanie świetnie sprawdza się w bardzo różnych branżach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla hotelarstwa, firm związanych z produkowaniem i przetwórstwem żywności, w służbie zdrowia czy w motoryzacji i transporcie. Ozonowanie sprawdza się także w ekstremalnych sytuacjach – doskonale likwiduje zapach spalenizny z pogorzelisk (w zasadzie jest to jedyna skuteczna metoda w takich przypadkach) oraz niszczy pleśnie i grzyby po zalaniach i powodziach.

Ozon doskonale sprawdzi się także w naszych mieszkaniach i domach. Po zabiegu ozonowania, powietrze w pomieszczeniach będzie miało lepszą jakość i zapach. Znikną uciążliwe wonie pochodzące od zwierząt domowych czy zapach dymu tytoniowego. Powietrze w pomieszczeniach będzie miało przyjemny, świeży zapach i będzie wolne od wirusów, bakterii, alergenów i innych szkodliwych dla naszego zdrowia związków.

Ozon pomaga również w walce z pasożytami i owadami, a nawet gryzoniami.

Wśród niezwykle licznych zalet korzystania z ozonu w celu dezynfekcji i dezodoryzacji, warto wspomnieć o jeszcze jednej – jest to środek przyjazny środowisku. Sam ozon w wyższych dawkach jest szkodliwy dla człowieka, ale jest związkiem bardzo nietrwałym i niezwykle szybko rozpada się do postaci tlenu. Po zabiegu ozonowania należy po prostu dobrze przewietrzyć wszystkie pomieszczenia przed ponownym użytkowaniem. Co więcej, w procesie ozonowania nie powstają żadne produkty uboczne.